zamknij
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter
PRODUKTY Z OZNACZNIEM WYSYŁKA W 12H wysyłamy TEGO samego DNIA !!! DARMOWA DOSTAWA OD 400zł
Masz pytania? Zadzwoń!
61 642 93 04
Pn do pt 7:00 - 19:00 Sb 6:00 - 15:00
img
Koszt dostawy
Przy zakupie powyżej 400zł
dostawa gratis
img
do kasy suma: 0,00 zł
Jak nęcić ryby? - Poradnik nęcenia ryb 0

Celem nęcenia jest zwabienie ryby w miejsce, w którym łowimy i gdzie znajduje się nasza przynęta. Nęcenie powinno być efektywne. Może i zwabienie ryby jest całkiem proste, jednak chodzi tutaj głównie o to, by utrzymać ją na łowisku jak najdłużej. W nęceniu nie chodzi o to, by nakarmić ryby, tylko by dostarczyć jej pokarmu w małej ilości. Dzięki swojemu aromatowi, pokarm ten przyczyni się do aktywizacji ryby i do szukania znacznie większych kawałków pożywienia.

Czym uwarunkowane jest nęcenie ryby?

Nęcenie ryby jest uwarunkowane przede wszystkim temperaturą wody. Dlaczego? Ponieważ ryby są organizmami zmiennocieplnymi. W miarę obniżania się temperatury, metabolizm ryb ulega zwolnieniu. Co to dokładnie oznacza? Krew krąży znacznie wolniej, wszystkie procesy także odbywają się wolniej, co w konsekwencji doprowadza do stanu, że ryba potrzebuje mniejszej ilości pokarmu. Uwagę tutaj należy zwrócić na to, że jeśli zamierzamy nęcić w zimnych miejscach, musimy to robić bardzo skromnie, aby nie przekarmić ryby. W miarę ocieplania się wody, możemy sobie pozwolić na dostarczenie większej ilości pokarmu.

Jakie są zasady nęcenia ryby?

Jedna z głównych i najważniejszych zasad dotyczy tego, że zawsze możemy dorzucić zanętę do wody, lecz tą którą wrzuciliśmy – już nie wyjmiemy. Nęcenie ryb powinno się odbywać w bardzo ostrożny sposób. Powinniśmy to robić dokładnie, ponieważ nasza precyzja z pewnością przyniesie lepsze efekty.

Najlepszym rozwiązaniem jest łowienie w miejscu, gdzie przynęta znajduje się tuż obok zanęty. W pierwszej kolejności, musimy rzecz jasna wybrać miejsce, w którym rozpoczniemy nasze nęcenie. Pole łowienia i nęcenia nie powinno być duże, ponieważ to zmniejszy nasz sukces. Najlepiej by nęcić i łowić w miejscu wielkości metr na metr. Gdy rozpoczniemy nęcenie, nie wrzucajmy zbyt dużej ilości zanęty do wody, ponieważ w większości przypadków zadziała ona odstraszająco. Podobnie jest z mocnym i bardzo charakterystycznym aromatem.

Jeśli wrzuciliśmy naszą zanętę do wody i mamy coraz mniejszą ilość brań w nęconym miejscu, to absolutnie się tym nie przejmujmy. Ryby po określonym czasie się płoszą co jest absolutnie normalne. W takiej sytuacji, warto zacząć nęcenie w kolejnym, nowym miejscu.

Jaką zanętę wybrać?

Wybór zanęt jest naprawdę spory. Niemal każda zanęta jest odpowiednio dopasowana do określonego gatunku ryby. Zanęty skomponowane są w taki sposób, by jak najlepiej trafić w gust ryby. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Ważnym procesem jest także odpowiednie przygotowanie zanęty. Wszystkie składniki zanęty trzeba dokładnie wymieszać i nawilżyć odpowiednią ilością wody. Dodatkowo można ją wzbogacić rozmaitymi dodatkami, w zależności od gatunku łowienia ryb.

Co zrobić by nasza zanęta była jak najlepsza dla ryb?

Tutaj na myśl od razu przychodzą nam zawody i wielka rywalizacja. Każdy wędkarz chce, by ich zanęta była jak najbardziej atrakcyjna i by to właśnie ona przyniosła największy sukces. Wędkarze na zawodach, bardzo często stosują atraktory smakowe i zapachowe występujące w płynie oraz w proszku. Atraktory zapachowe używa się wtedy, gdy woda jest zimna, ponieważ znacznie szybciej się rozpuszczają w wodzie i uwalniają określony zapach, mający za zadanie zwabić ryby. Atraktory mają znakomitą możliwość wzmacniania lub zmieniania zapachu zanęty, jeśli np. poprzednia nie zdała dobrego rezultatu.

Komentarze do wpisu (0)

Najczęściej wyszukiwane frazy
Dołącz do naszej listy Newsletterów
Wyrażam zgode na wykorzystanie mojego adresu e-mail w celach marketingowych przez PRO-FISHING GROUP właściciela iwedkarski.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony