zamknij
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter
PRODUKTY Z OZNACZNIEM WYSYŁKA W 12H wysyłamy TEGO samego DNIA !!! DARMOWA DOSTAWA OD 400zł
Masz pytania? Zadzwoń!
61 642 93 04
Pn do pt 7:00 - 19:00 Sb 6:00 - 15:00
img
Koszt dostawy
Przy zakupie powyżej 400zł
dostawa gratis
img
do kasy suma: 0,00 zł
Ranking rod podów - Budżetowe rod pody 0

Rod pody są praktycznymi stojakami przeznaczonymi do wędek karpiowych lub gruntowych. Rod pody pozwalają prawidłowo ustawić kije, bez względu na rodzaj brzegu na łowisku. Ich charakterystyczną cechą, a zarazem największą zaletą jest uniwersalność. Rod pody bez problemu poradzą sobie nie tylko na miękkim, błotnistym podłożem, ale także na drewnianym pomoście, czy też betonowym zbrojeniu. Te specjalistyczne stojaki możemy podzielić na dwie różne grupy. Pierwsza dotyczy stojaków opartych na 3 nóżkach, tzw. tri pody, wychodzące z jednego punktu głównej ramy. Druga grupa odnosi się do pozostałych stojaków, w których nóżki mocowane są w 2 miejscach, najczęściej na obu końcach ramy, tzw. rod pody.
Jeśli zamierzasz kupić praktyczny stojak i nie wiesz, który byłby znakomitym wyborem, zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem budżetowych rod podów.

Dlaczego właśnie rod pody? Z mechanicznego punktu widzenia, są one zdecydowanie bardziej stabilne. Pamiętajmy jednak, że do określenia tego, który rodzaj stojaków jest lepszy, musimy znać również ich wagę i dokładną konstrukcję.

Ranking rod podów


1. ANACONDA Bent Hopper - rod pod

Pierwsze miejsce naszego rankingu zajmuje rod pod Anaconda Bent Hopper. Sprzęt może służyć z tą samą precyzją na łowisku zarówno wędkarzom z wieloletnim doświadczeniem jak i tym, którzy swoją przygodę z karpiastwem dopiero zaczynają. Prezentowany rod pod jest ergonomiczny, intuicyjny i bardzo solidny w wykonaniu. Stojak został wykonany z aluminium. Aby zagwarantować 100% stabilność i nieruchomość stojaka, z przodu i z tyłu wbudowano poziomnice, które ułatwiają wyregulowanie rod poda na nierównej powierzchni. Buzz bary zostały wyposażone w mosiężne gwinty, co w konsekwencji umożliwia ustawienie aż trzech wędzisk. Oprócz standardowych, w komplecie znajdują się także krótkie i długie nogi, dzięki czemu wędkarz ma możliwość ustawienia wędek pod wysokim kątem, w szczególności na stromych brzegach czy dalekich odległościach. Kolejnym elementem wartym swojej uwagi jest waga rod poda. Na 6,4 kg wpływają mocne elementy wykonane z tworzywa i sprawiają, że rod pod jest bardziej stabilny na podłożu. Mimo swojej wagi i sporych wymiarów po rozłożeniu, rod pod mieści się w niewielkiej tubie i zajmuje bardzo mało miejsca w transporcie. Zapakowany w torbę, która posiada pasek, możemy przełożyć ją przez plecy i mieć wolne dłonie.
Ostatnim, równie ważnym aspektem sprzętu jest oczywiście jego cena. Wartość rod poda Anaconda Bent Hopper oceniamy na bardzo przyzwoitą i atrakcyjną. W polskich sklepach znajdziemy go w przedziale cenowym około 410,00 zł.


2. MIKADO rod pod na 4 nogach - FOURLINER 4 in 1

Ten kto szuka stabilnego statywu z możliwością ułożenia do 4 wędek jednocześnie, powinien zdecydować się na uniwersalny rod pod Mikado. Dzięki swojemu wszechstronnemu zastosowaniu, rod pod znakomicie nadaje się dla początkujących wędkarzy oraz osób, które przechodzą z podpórek. Stabilna konstrukcja oraz mocne i wytrzymałe plastiki zasługują na uwagę każdego wędkarza. Za pośrednictwem regulacji buzzbarów, długości nóżek, a także ich rozstawu, możemy regulować kąt ustawienia wędek, dzięki czemu dostosujemy się do każdych warunków panujących na łowisku. Charakterystyczną cechą jest możliwa regulacja rozstawu nóg, co w efekcie pozwala na stworzenie ze zwykłego rod poda, „tri poda” na 4 nogach. Takie rozwiązanie znajdzie swoje miejsce na wąskich pomostach. Warto także wiedzieć, że przednie nogi posiadają dodatkową przedłużkę, przez którą można z poda mini zrobić wydanie sky poda.


3. YORK rod pod Karpiowy

Nasze trzecie miejsce w rankingu należy do profesjonalnego rod poda karpiowego, przeznaczonego na trzy wędki. Co możemy o nim napisać? Zdecydowanie to, że jest mocny, solidny i stabilny. Został wykonany z aluminium i stali wysokiej jakości. Dzięki swoim teleskopowym nóżkom, możliwe jest ustawienie rod poda nawet na bardzo nierównym terenie. Stabilność gwarantuje ich zakończenie szpikulcami. Decydując się na ten model, decydujemy się również na komfort w transporcie i przechowywaniu. Całość jest składana, a wysokość i długość – regulowana. W porównaniu do modelu Mikado, rod pod York przegrywa głównie pod względem cenowym.

Mamy nadzieję, że charakterystyka wybranych przez nas trzech rod podów, przybliży każdemu początkującemu wędkarzowi, wybór pierwszego – karpiowego stojaka. Jeśli masz więcej pytań, na temat rod podów, zachęcamy do kontaktu w naszym sklepie. Z chęcią pomożemy w wyborze odpowiedniego sprzętu i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Komentarze do wpisu (0)

Najczęściej wyszukiwane frazy
Dołącz do naszej listy Newsletterów
Wyrażam zgode na wykorzystanie mojego adresu e-mail w celach marketingowych przez PRO-FISHING GROUP właściciela iwedkarski.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony