zamknij
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter
PRODUKTY Z OZNACZNIEM WYSYŁKA W 12H wysyłamy TEGO samego DNIA !!! DARMOWA DOSTAWA OD 400zł
Masz pytania? Zadzwoń!
61 642 93 04
Pn do pt 7:00 - 19:00 Sb 6:00 - 15:00
img
Koszt dostawy
Przy zakupie powyżej 400zł
dostawa gratis
img
do kasy suma: 0,00 zł
Żyłka czy plecionka? Poznaj różnice 0

Wędkarstwo należy do zainteresowań bardzo dużej grupy osób. Jest to zajęcie rekreacyjne, które pozwala na oderwanie się od rzeczywistości. Odpoczynek i relaks na łonie natury, ma pozytywny wpływ na psychikę. Można się odstresować i skupić nad wędkowaniem. Wędkarstwo nie jest drogim hobby. Dzięki niewielkim kosztom, niemal każdy może rozpocząć przygodę z wędkowaniem, niezależnie od wieku i od doświadczenia. Wszelkie niezbędne akcesoria wędkarskie, można kupić w specjalistycznych sklepach wędkarskich. Jeśli nasza przygoda z wędkowaniem dopiero się rozpoczyna, zawsze możemy liczyć na pomoc ze strony sprzedawcy lub innych, bardziej doświadczonych wędkarzy. Podstawowym sprzętem wędkarza jest oczywiście wędka. Oprócz niej, każdy wędkarz powinien zaopatrzyć się również w odpowiednią linkę.

Żyłka czy plecionka?

Żyłka i plecionka posiadają wiele różnic. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego jak bardzo są one duże i istotne. Każdy wędkarz musi się kiedyś zmierzyć z tym wyborem. Lepiej wybrać żyłkę, czy też plecionkę? To odwieczne pytanie wszystkich miłośników ryb. Aby dokonać właściwego wyboru, należy poznać zalety i wady obu rozwiązań. Dzięki temu, w szybki sposób zorientujemy się, która opcja sprawdzi się u nas najbardziej. Zarówno żyłka jak i plecionka, pozwala łowić ryby i stanowi podstawowe wyposażenie wędkarza.

Jakie różnice zachodzą pomiędzy żyłką a plecionką?

Żyłka wędkarska to przede wszystkim produkt, który składa się z jednego włókna i który jest wykonany z tworzywa sztucznego. Popularną żyłką jest wyrób nylonowy. Plecionka składa się natomiast z kilku włókien. Różnice pomiędzy żyłką, a plecionkom to przede wszystkim:

  • wytrzymałość – to zdecydowanie jedna z ważniejszych cech, na którą powinniśmy zwrócić naszą uwagę. Dzięki temu, że plecionka składa się z kilku włókien, okazuje się być przez to bardziej wytrzymała od żyłki. Ten aspekt przekłada się na znacznie dłuższe użytkowanie. Plecionka, zdecydowanie bardziej przyda się w akwenach wodnych, gdzie na dnie znajduje się dużo przeszkód. Pamiętajmy o tym, że dzisiejsza technologia pozwala wytwarzać naprawdę solidne żyłki Jeśli zdecydujemy się na zakup żyłki, sprawdźmy wytrzymałość produktu, która jest podawana w kg. Taka wytrzymałość na węźle, pozwoli wyholować znacznie cięższe okazy.
  • rozciągliwość – podczas wymieniania różnic, pomiędzy żyłką, a plecionką, niemal każdy wędkarz bez wątpienia poruszy temat ich rozciągliwości. Żyłka jest rozciągliwa, natomiast plecionka nie. Z tego też powodu, każdy kto dopiero rozpoczyna przygodę z wędkarstwem, powinien wybrać żyłkę. Żyła wybaczy znacznie więcej błędów niż plecionka. Wybór plecionki, pozwoli przede wszystkim na lepsze czucie ryby, co przydaje się podczas łowienia na sporych głębokościach.
  • absorpcja wody – która bardziej chłonie wodę? Żyłka, czy plecionka? Okazuje się, że to właśnie plecionka o wiele bardziej chłonie wodę, dlatego nie poleca się jej zakupu podczas niesprzyjających warunków pogodowych, np. zimą. W chłodnych porach roku, znacznie lepiej sięgać po żyłkę.
  • cena – decydując się na zakup poszczególnych akcesoriów wędkarskich, zazwyczaj pierwsze na co zwracamy uwagę to cena. Cena stanowi jedną z podstawowych różnic pomiędzy żyłką, a plecionką. Cena za metr bieżący żyłki jest znacznie mniejsza niż cena plecionki. Wybierając więc żyłkę, możemy dwukrotnie, lub nawet trzykrotnie zaoszczędzić. Jeśli dopiero co wkroczyliśmy do świata wędkowania, zdecydowanie lepiej kupić tańszą opcję i wybrać żyłkę.

Komentarze do wpisu (0)

Najczęściej wyszukiwane frazy
Dołącz do naszej listy Newsletterów
Wyrażam zgode na wykorzystanie mojego adresu e-mail w celach marketingowych przez PRO-FISHING GROUP właściciela iwedkarski.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony